آموزش طراحی سایت

ادامه طراحی پروژه محور طراحی سایت

آموزش بخش سوم از طراحی سایت

طراحی پروژه محور طراحی سایت

همان­ طور که می­ دانید صفحه اصلی، ویترین سایت بوده و مطالب مهمی مانند معرفی خدمات و امکانات سایت و کسب و کار، نمودارهای پیشرفت، نمودارهای دایره­ای مشتریان راضی و محصولات و… در صفحه اصلی به نمایش گذاشته می­ شوند.

با توجه به امکانات متفاوت قالب­ ها می­توان از عناصر و المان ­هایی برای نمایش اجزای سایت استفاده کرد.

برای ادامه طراحی سایت، در پیشخوان وردپرس، صفحه اصلی سایت را در حالت ویرایش باز کنید.  یک المان ردیف به آن اضافه کرده و تصویری را به­ عنوان پس­ زمینه در ردیف قرار دهید. این تصویر می­تواند تمام ردیف را پر کند یا یک تصویر کوچک در گوشه ردیف باشد.

اگر در وردپرس بخواهید تصویری را ویرایش کنید.(مانند چرخش، بردین(Crop)، تغییر اندازه و…) در زمان بارگذاری تصویر در قسمت رسانه، یا از کتابخانه پرونده­ های چند رسانه ­ای گزینه “ویرایش تصویر” را کلیک کرده و سپس تغییرات را اجرا کنید.

طراحی پروژه محور طراحی سایت

المان

می­توانید از المان “بلاک متن” برای نوشتن توضیحاتی در مورد کسب و کار، محصولات یا اطلاعاتی در مورد سایت و خدماتی که ارائه می ­دهد استفاده کنید.

المان “نوار پیشرفت” ابزار مناسبی برای نمایش میزان پیشرفت کارها و خدمات ارائه شده است که می­ توانید آن­ ها را به سایتتان اضافه کنید. در صفحه تنظیمات این المان می­توانید رنگ­ های متنوعی برای نمایش میزان پیشرفت نوارها در نظر گرفته تا توجه کاربران را بیشتر جلب کند.

نوشته های مشابه

المان “باکس­ چرخشی” یا المان ” Flip Box ” برای معرفی کوتاه از خدمات سایت بسیار مناسب است. با توجه به اینکه در این المان می­ توان از آیکون­ ها استفاده کرد. همچنین در قسمت جلو و پشت المان نوشته درج کرد. با قرار گیری موس روی المان حالت چرخشی بین دو طرف جعبه ایجاد می­ شود. کاربران به سمت المان باکس چرخشی و عملکرد و مطالب آن جذب خواهند شد.

طراحی پروژه محور طراحی سایت

در قسمت­ های آینده آموزش طراحی سایت پروژه محور ادامه سایت را طراحی خواهیم کرد.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا