آموزش طراحی سایت

ادامه طراحی پروژه محور طراحی سایت

آموزش بخش چهار از طراحی سایت

طراحی پروژه محور سایت-بخش4

در بخش چهارم از آموزش پروژه محور طراحی سایت، به ادامه طراحی سایت جذابی که در چند جلسه قبل شروع کردیم پرداخته و قسمت­ های دیگری از صفحه اصلی سایت را ایجاد می­کنیم.

در ادامه طراحی، برگه صفحه اصلی سایت را در حالت ویرایش باز کنید. می­توانید با ایجاد یک ردیف که دو ستون دارد. از المان­ های تصویر و بلاک متن در هر کدام از ستون­ ها استفاده کرده و تغییراتی که در نظر دارید را پیاده­ سازی کنید.

در ردیف دیگر از صفحه اصلی سایت، از پس زمینه ­رنگی و تصویر پس ­زمینه روی آن استفاده کنید تا زیبایی سایت دوچندان شود. توجه داشته باشید تصویر پس­  زمینه ­ای که روی پس ­زمینه اصلی اضافه می­کنید دارای کیفیت بالا و مناسبی باشد.  در ادامه برای طراحی ستون ­های ردیف، تصویر و بلاک متنی  یا هر المان دیگر متناسب با طراحی سایتتان به ستون­ های ردیف اضافه کنید.

همچنین با اضافه کردن یک ردیف همراه با المان­ های جعبه ­ای مانند Flip Box و ایجاد تغییر این المان ­­ها مانند استفاده از آیکون، تغییر رنگ نوشته، طراحی پشت و روی جعبه ­های چرخشی و…، به زیبایی هر چه بیشتر سایت اضافه نمایید. با استفاده از ردیف داخلی در ردیف اصلی و اضافه کردن المان ­ها به ردیف داخلی، و سپس تغییر رنگ ردیف اصلی و ردیف داخلی ، جعبه ­های زیباتر و با جلوه بیشتر ایجاد خواهد شد.

نکته

فاصله خارجی (Margin) منفی از بالا به سطرها، باعث قرار گرفتن دو ردیف روی هم می­شود. میزان قرار­گیری ردیف ­ها روی هم به مقدار margin ربط دارد. این مورد، در طراحی سایت به جذابیت صفحات سایت کمک می­کند.  برای اضافه کردن مارجین به ردیف، در صفحه تنظیمات ردیف داخلی، تب فاصله، مقدار عددی margin از بالا را به پیکسل وارد کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنظیمات ریسپانسیو سایت دچار مشکل نشود. بنابراین با کلیک آیکون موبایل در بخش فاصله، مقدار مارجین برای دستگاه­ های موبایل و تبلت را حذف کنید تا ردیف­ های سایت در دستگاه­ های مختلف به درستی نمایش داده شود.

آموزش طراحی ریسپانسیو صفحه­ ساز

نکته

برای دانلود تصویر از سایت ­ها و صفحات اینترنتی، از Extention مرورگرها به نام Image Downloader استفاده کنید. این افزونه را از مخزن افزونه­  های هر مرورگری که استفاده می­کنید، دانلود و نصب کنید.

نوشته های مشابه

این AddOns همه ­ی تصاویر و عکس­ های هر وب­سایتی که در مرورگر مشاهده کنید را نمایش می دهد. شما می­توانید با افزودنی Image Downloader  تصاویر دلخواه از وب­سایتی که در آن هستید را دانلود و استفاده کنید.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا