آموزش طراحی سایت

ادامه طراحی پروژه محور طراحی سایت

آموزش بخش پنجم از طراحی سایت

طراحی پروژه محور سایت-بخش5

با یکی دیگر از قسمت­ های طراحی سایت پروژه محور در خدمت شما عزیزان هستیم . قصد داریم در ادامه، سرویس­ ها (خدمات) سایت، همکاران ما و نظرات مشتریان، که هر کدام، از بخش ­های مهمی در هر سایت هستند را طراحی کنیم.

بخش خدمات(سرویس های) ما

برای طراحی بخش خدماتی که شرکت، سازمان، سایت یا… ارائه می­دهد. از المان “باکس آیکون” در ستون ­های ردیفی که برای خدمات اضافه کردید استفاده نمایید. المان باکس آیکون یکی از المان­ های جذاب و کاربردی صفحه ­ساز ویژوال کامپوزر است. در صفحه تنظیمات باکس آیکون، می توانید از آیکون ­ها استفاده کرده یا  تصویر دلخواهتان را در هر المان آپلود کرده و از عکس به جای آیکون استفاده نمایید. با اضافه کردن عنوان و توضیح برای هر المان باکس آیکون، طراحی ردیف خدمات را تکمیل کنید.

در صورت نیاز برای هر ردیف با اضافه کردن المان بلاک متن، عنوان برای هر بخش قرار دهید . در صفحه تنظیمات آن، اندازه، فونت، رنگ و… عنوان را تنظیم کنید.

نظرات مشتریان

یکی از بخش­ های جالبی که در بعضی سایت­ ها وجود دارد، نمایش نظرات مشتریان است. نظرات مشتریان یک پست ­تایپ­ در قالب زفایر و ایمپرزا است که در طراحی سایت با این قالب­ ها، در پیشخوان وردپرس منویی با نام نظرات مشتریان وجود دارد. پست­تایپ نظرات مشتریان را مدیر سایت برای ترغیب و جلب نظر کاربران  ایجاد می­کند و کاربران سایت به ایجاد یا تغییر نظرات دسترسی ندارند.

در صورتی­که در قالب­های زفایر و ایمپرزا، پست­تایپ نظرات مشتریان فعال نبود و در پیشخوان وردپرس این منو را مشاهده نکردید، کافیست، منو Zephyr در پیشخوان وردپرس را انتخاب کرده و از تب تنظیمات پیشرفته، گزینه نظرات مشتریان را فعال کنید.

حال برای افزودن نظر مشتری در پیشخوان وردپرس، منو “نظرات مشتریانßافزودن نظرات مشتریان” را کلیک کنید. در صفحه ایجاد نظر مشتریان، قسمت­های مختلف آن از جمله نام و نقش نویسنده، رتبه­بندی سایت، عنوان و توضیح و همچنین تصویر نویسنده را تکمیل نمایید.

برای نمایش نظرات مشتریان در داخل سایت، از المان “پیمایشگر” استفاده کنید. المان پیمایشگر در قالب­های زفایر و ایمپرزا در دسترس است. در قالب­هایی به جز این دو قالب می­توانید افزونه ” The Grid” برای ایجاد گریدهای زیبا مورد استفاده قرار دهید.

نوشته های مشابه

آموزش نمایش محتوا با گرید قالب زفایر

آموزش نمایش محتوا با افزونه گرید

پس از انتخاب المان پیمایشگر در ردیف نظرات مشتریان، در صفحه تنظیمات المان، جعبه “نمایش” را روی پست­ تایپ نظرات مشتریان تنظیم نمایید. در تب نمایش نیز، نوع “طرح­ بندی شبکه­ ای” مناسب برای نمایش نظرات را انتخاب کنید. همچنین می­توانید تعداد ستون و فاصله ستون­ ها و … را نیز تنظیم نمایید.

نکته

کپی گرفتن پست­ تایپ­ ها یکی از کارهای معمول در طراحی سایت است. شما با ایجاد کپی از هر پست­ تایپ مانند نوشته و ایجاد تغییرات روی آن، می­توانید نوشته دیگری را با سرعت بیشتر و در زمان کمتر منتشر کنید و از طراحی یا نوشتن موارد تکراری خودداری نمایید.

افزونه رایگان Clone Post از افزونه­ هایی است که امکان تهیه کپی از پست­ تایپ ­های مختلف را فراهم می­کند. افزونه­ های بسیار زیادی برای کپی از پست ­تایپ ­ها در مخزن وردپرس وجود دارد. با مطالعه ویژگی و امکانات آن­ها، تعداد نصب فعال، سازگاری با نسخه وردپرس، یکی از افزونه­ ها را انتخاب، نصب و فعال کنید.

با نصب افزونه Clone Post، برای هر کدام از محتواهای سایت، مانند نوشته ­ها، برگه ­ها، نظرات مشتریان و… گزینه ­ای به نام Click To Clone (یا نامی مشابه برای تهیه کپی) اضافه خواهد شد که با کلیک آن، یک کپی از آن محتوا ایجاد می­شود.

حال در هر محتوای کپی شده تغییراتی که می­خواهید ایجاد کرده و در پایان منتشر کنید تا ردیف نظرات مشتریان سایت هم کامل شود.

همکاران (تیم) ما

 برای اضافه کردن ردیفی که تصویر و توضیح کوتاهی از همکاران را نمایش دهد از المان “باکس آیکون” و اضافه کردن نام و تصویر همکاران به این المان و تغییراتی که در نظر دارید ایجاد نمایید.

همچنین با استفاده از افزونه مداد زرد می توانید استایل­ های بسیار زیبایی به المان ­ها اضافه کنید و جذابیت سایتتان را چندین برابر کنید.

آموزش ایجاد تغییرات CSS در سایت با افزونه مداد زرد

در جلسات آینده، طراحی سایت پروژه محور را ادامه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا