آموزش طراحی سایت

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

نحوه افزودن تصویر پس زمینه در وردپرس

استفاده از پس ­زمینه­(Background) باعث بالا رفتن زیبایی و جذابیت صفحات سایت می­ شود.

انواع پس ­زمینه

رنگ ثابت

رنگ ­های ثابت که هر کدام دارای یک کد رنگی هستند . میتوان از این رنگ­ها در طراحی صفحات وب استفاده کرد.

گرادیانت(طیف رنگی)

گرادیانت­ ها طیف­ های رنگی جذابی هستند . از ترکیب دو یا چند رنگ تشکیل می­ شوند و ظاهری شکیل برای سایت ایجاد می کنند.

تصویری 

قراردادن یک تصویر(عکس) برای پس ­زمینه صفحات سایت.

نوشته های مشابه

ویدئویی 

شما می­توانید برای پس ­زمینه سایت خود از ویدئو استفاده کنید. در نظر داشته باشید با توجه به این­که ویدئوها باعث کندی سرعت سایت می­ شوند بهتر است تا حد امکان از قراردادن پس ­زمینه ویدئویی در سایت اجتناب کنید.

اضافه کردن پس­ زمینه در وردپرس

اکثر قالب­ ها و صفحه­ سازهای محبوب و معروف دنیای وردپرس از ویژگی پس ­زمینه پشتیبانی می­کنند. با قابلیت پس­ زمینه می­توانید برای تغییر پس­ زمینه صفحات سایت استفاده کنید.

در ابتدا از “مسیر برگه ­ها > افزودن جدید” یک برگه جدید اضافه کنید یا از برگه­ هایی که قبلاً ایجاد کرده­ اید یکی را در حالت ویرایش باز کنید.

با کلیک آیکون (مداد)، صفحه تنظیمات ردیفی که می­خواهید پس ­زمینه برای آن اضافه کنید، باز کنید. در قالب زفایر با استفاده از ویژگی­ های سربرگ طراحی می­  توانید پس ­زمینه را تغییر دهید. همچنین در صورت نصب افزونه Ultimate Addons WPBakery Page Builder ، از سربرگ Background نیز امکان تغییر پس ­زمینه وجود دارد.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

پس زمینه رنگ ثابت

برای قرار دادن رنگ ثابت در پس­ زمینه سایت، از تب “طراحی”، گزینه رنگ پس­ زمینه” را روی ساده قرار داده و رنگ مورد نظرتان را انتخاب و ذخیره کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

همچنین می­توانید در سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس ­زمینه” را روی رنگ تکی قرار داده و رنگ دلخواهتان را از جعبه رنگ ها انتخاب کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

 

پس زمینه طیف رنگی

در صورتیکه بخواهید برای پس ­زمینه از طیف­ های رنگی(گرادیانت) استفاده کنید. در تب “طراحی” گزینه “پس­ زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ هایی را که برای ساخت طیف رنگی در نظر دارید از جعبه رنگ انتخاب کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

شاید انتخاب هر رنگی برای ساخت گرادیانت، طیف رنگی جذاب و کاربرپسندی نباشد. برای استفاده از طیف­های رنگی حرفه­ ای و روانشناسی شده، سایت https://uigradients.com  را به شما پیشنهاد می­کنیم. با کلیک روی گزینه Show all gradients، طیف­های رنگی را مشاهده خواهید کرد.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

حال برای استفاده از رنگ موردنظرتان، پس از انتخاب طیف رنگی، گزینه Get CSS را کلیک کرده و کد رنگ را کپی کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

برای قراردادن کد رنگ در سایتتان، در صفحه ردیف تنظیمات، سربرگ “طراحی” را کلیک کرده و کد رنگ را در قسمت رنگ پس­ زمینه بچسبانید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

برای تنظیم طیف رنگی از سربرگ” Background”، گزینه “استایل پس ­زمینه” را روی گرادیانت قرار داده و رنگ­ ها را انتخاب کنید. همچنین می­توانید نحوه نمایش طیف رنگی بطور افقی یا عمودی را نیز تغییر دهید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

تصویر پس ­زمینه

برای قرار دادن عکس در پس­ زمینه ردیف، در تب “طراحی” گزینه “تصویر پس­ زمینه” را کلیک کرده و از کتابخانه پرونده­ های چند رسانه­ ای تصویر موردنظرتان را انتخاب کنید و یا از قسمت بارگذاری پرونده­ ها، یک عکس جدید بارگذاری کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

در تب “Background ” نیز گزینه “استایل پس ­زمینه” را تصویر و گزینه “استایل پارالکس” را تصویر ساده پس ­زمینه قرار داده و تصویر را نیز انتخاب کنید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

پس ­زمینه ویدئویی

در صورتیکه بخواهید از ویدئو در صفحه سایتتان استفاده کنید، در سربرگ “عمومی” از صفحه تنظیمات ردیف، گزینه “نمایش در پس ­زمینه” را روی ویدئو قراردهید.  آدرس ویدئو را از کتابخانه پرونده ­های چند رسانه ­ای کپی کرده و در جعبه لینک ویدئو قرار دهید.

آموزش پس زمینه یا Background در وردپرس

برای تنظیم پس­ زمینه ویدئویی از تب ” Background”، ابتدا گزینه “استایل پس­ زمینه” را روی ویدئو هاست قرار دهید.  با توجه به فرمت ویدئو، لینک آن را در جعبه مخصوص بچسبانید.

در این آموزش با روش استفاده از پس ­زمینه در طراحی سایت آشنا شدید. یادآوری می­شود استفاده درست و هوشمندانه از رنگ، تصویر و ویدئو، ظاهر سایت شما را از سادگی خارج کرده و در جذب مخاطب برای مشاهده سایتتان تاثیر مثبت دارد. امیدواریم این آموزش به شما در طراحی سایت کمک کرده باشد.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا