آموزش طراحی سایت

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

چطور در وردپرس فهرست ها و منو ها را ایجاد کنیم؟

مگامنو

(Mega Menu)، منوهای کشویی بزرگی هستند که به شما این امکان را می­دهند تا اطلاعات بیشتری را در آن نمایش دهید. مگامنو برای سایت­ هایی که اطلاعات زیادی را می­خواهند در فهرست سایت نشان دهند بسیار مفید است. وب­سایت­  های بزرگ مثل دیجی کالا و آمازون برای  دسته بندی محصولات خود از مگامنو استفاده می­کنند.

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

ساخت مگامنو در وردپرس

در آموزش ساخت فهرست در وردپرس با ساخت منو آبشاری در وردپرس آشنا شدید. با زیاد شدن تعداد سطح­ های منوی آبشاری خوانایی فهرست پایین آمده و این برای استفاده کاربر مناسب نیست. مگامنو با ستون­ بندی آیتم ­هایی که در منو نشان داده می­شوند فضای بیشتری را به منو و زیرمنو­ها اختصاص می دهد.

ساختار مگامنو در وردپرس به این ترتیب است که اولین سطح، منو اصلی است. سطح دوم به عنوان نام ستون و سطح سوم آیتم­ های منو را تشکیل می­دهند.

حال برای  تنظیم تعداد ستون های مگامنو، با ایجاد منوی آبشاری در وردپرس، گزینه تنظیمات کشویی روی اولین سطح از منو قرار می­گیرد.

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

با کلیک  روی این لینک می­توانید تعداد ستون­ هایی که برای نمایش آیتم ­ها در نظر دارید را مشخص کنید. همچنین عرض صفحه را برای نمایش بهتر مگامنو به عرض کامل تغییر داده و ذخیره کنید.

نوشته های مشابه

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

حال ستون­ ها و آیتم ­هایی که می­بایست در منو سایت نمایش داده شوند را اضافه کنید. برای مثال اگر قرار باشد محصولات سایتتان را در 4 ستون با عنوان­ های محصولات دیجیتال، محصولات آرایشی، پوشاک و ابزار آلات نمایش دهید. این 4 ستون را به عنوان سطح دوم به منوی اصلی محصولات اضافه نمایید. هر کدام از این ستون­ ها نیز دارای آیتم­ های مربوط به خود می­باشد.  این آیتم ­ها در سطح سوم هر کدام از ستون­ ها اضافه می­شود.

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

حال منو محصولات و آیتم­ های آن در مرورگر به شکل زیر نمایش داده خواهند شد.

مگامنو چیست ؟ ساخت مگامنو

در انتها یادآوری می­کنیم اگر تعداد آیتم­ های منو سایتتان زیاد است استفاده از مگامنو بهترین روش برای نمایش زیبای منو و استفاده راحت کاربران از سایت می­باشد.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا