آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی هدر وردپرس

طراحی هدر (سربرگ) در وردپرس

 طراحی هدر

در ساختار قالب ­های وردپرس، معمولاً زیرگروهی برای تنظیمات پوسته در نظر گرفته شده است که تنظیمات هدر سایت به عنوان اولین قسمتی که کاربر در سایت شما مشاهده می­کند از آن­­جا انجام می­شود.

قالب زفایر به طور اختصاصی زیرگروهی برای ساخت هدرهای سایت دارد.  با استفاده از آن می­توانید هدرهای حرفه­ ای و جذاب برای سایت خود طراحی کنید.

برای طراحی هدر در قالب زفایر، از طریق پیشخوان وردپرس به زیرگروه زفایر> هدرهای سایت بروید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

برای شروع کار یک هدر یا سربرگ جدید برای سایت ایجاد کنید. این کار را با کلیک بر روی دکمه افزودن سربرگ انجام دهید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

سر برگ

پس از افزودن سربرگ، صفحه مربوط به سازنده هدر را مشاهده می­کنید که به طور پیش فرض از 3 بخش نوار بالا، نوار میانی اصلی و نوار پایینی تشکیل شده است و شما می­توانید بر اساس نیاز سایت خود بعضی از این نوارها استفاده کنید. همچنین با استفاده از علامت + در هر کدام از نوارها، المان­ هایی را به هدر اضافه کنید.

نوشته های مشابه

آموزش طراحی هدر وردپرس

در طراحی قالب زفایر یک­ سری هدرهای پیش فرض و جذاب نیز وجود دارد که می­توانید از آن ­ها استفاده کنید. برای مشاهده هدرهای پیش فرض قالب زفایر دکمه قالب ­ها را در بالای صفحه کلیک کنید.شمامی توانید اساس نیاز سایت خود از بین هدرهای آماده یکی را انتخاب نمایید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

پس از انتخاب هدر موردنظرتان، می­توانید المان ­ها و یا نوارها را ویرایش کنید. با استفاده از تنظیماتی که در سمت چپ صفحه وجود دارد، برای هر کدام از ناحیه­  (نوار)ها، رنگ پس زمینه، اندازه هر کدام از نواحی و بسیاری دیگر از تغییرات قابل سفارشی کردن است. همچنین امکان ویرایش هر کدام از المان ­ها نیز با کلیک بر روی المان موردنظر و انتخاب دکمه ویرایش وجود دارد.

طرح های رنگی هدر

برای تغییر رنگ هدر سایت، در پیشخوان وردپرس مسیر زفایر> تنظیمات پوسته > رنگ ­ها را طی کنید. در این قسمت رنگ­ بخش­ های مختلف سایت از جمله هدر قابل تغییر است.

آموزش طراحی هدر وردپرس

قالب زفایر یک­سری رنگ­ های پیش­فرض نیز برای استفاده هر چه بهتر شما طراحی کرده است. با استفاده از دکمه طرح­ های رنگی در بالای صفحه به این رنگ­ ها دسترسی خواهید داشت.  امکان تغییر رنگ هر کدام از قسمت­ های مختلف هدر بطور جزئی و با سلیقه شما و متناسب با سایتتان وجود دارد.

آموزش طراحی هدر وردپرس

دقت کنید شما باید برای هدر خود فهرست ایجاد کنید. ما در ادامه به ­طور کامل ساخت فهرست را به شما آموزش خواهیم داد. ولی در این­جا و برای نمایش فهرست یا منو در هدر سایت در پیشخوان وردپرس زیرگروه نمایش > فهرست­ ها را انتخاب و فهرست مورد نظر خود را ایجاد کنید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

حال باید به سربرگ خود فهرستی که ساخته­ اید معرفی کنید. روی المان هدر منو(header-menu) کلیک کرده و نام منویی را که ایجاد کردید به عنوان فهرستی که در سایت شما نمایش داده می­شود انتخاب نمایید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

در انتها برای نمایش سربرگی که ایجاد کرده اید. به ­عنوان هدر صفحات سایتتان، در پیشخوان وردپرس، زیرگروه زفایر> تنظیمات پوسته > طرح­ بندی صفحات را کلیک کرده و در بخش برگه­ ها نام سربرگتان را انتخاب نمایید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

حال با وارد کردن آدرس سایت در مرورگر، طراحی هدر سایت خود را مشاهده می­نمایید.

آموزش طراحی هدر وردپرس

در قسمت­ های بعد آموزش طراحی هدر سایت را ادامه خواهیم داد.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا