آموزش طراحی سایت

آموزش ساخت جدول در وردپرس

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

افزونه Tablenator امکانات و ویژگی ­های بسیار زیادی برای طراحی و ساخت جدول ارائه میدهد و استفاده از این افزونه به دلایل زیر توصیه می­شود:

  • امکانات بسیار زیاد ساخت جدول
  • امکان درون ریزی فرم از اکسل
  • حالت­های ریسپانسیو جذاب
  • آسان­ترین روش ساخت جدول
  • تنظیمات مناسب تغییرات جدول

نسخه اصلی و فارسی افزونه  ساخت جدول Tablenator در سایت ابزار وردپرس برای تهیه و استفاده شما فراهم شده است.

خرید افزونه ساخت جدول حرفه ای Tablenator

ساخت و طراحی جدول با افزونه Tablenator

آموزش ساخت جدول در وردپرس

پس از خرید افزونه Tablenator، فایل افزونه را دانلود کنید.

ترازبندی

در پیشخوان وردپرس، زیرگروه “افزونه­ ها > افزودن” را انتخاب کرده و فایل­ های افزونه جدول ساز Tablenator را که دانلود کرده ­اید، نصب و فعال­ کنبد. پس از آن منو جدیدی به نام Tablenator WP به پیشخوان وردپرس اضافه می­شود.

برای ترازبندی داده­ های فارسی جدول، زیر منو “تنظیمات”  از منو Tablenator WP را انتخاب کنید. از منو سمت راست، “تنظیمات فرمت”، ترازبندی افقی سلول­ ها را وسط یا راست قرار دهید تا داده ­های جداول فارسی نمایش درستی داشته باشند.

نوشته های مشابه

آموزش ساخت جدول در وردپرس

حال برای ساخت جدول از زیر گروه”  Tablenator WP > لیست جدول” را انتخاب و دکمه “افزودن جدول جدید” را کلیک کرده و تعداد ردیف ­ها و ستون­ های را تعیین و جدول را ایجاد کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

در سربرگ “اطلاعات” نام جدول را وارد کنید. به یاد داشته باشید نام جدول را با حروف انگلیسی در نظر بگیرید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

حال در سربرگ ویرایشگر، نام ستون ­های جدول و داده ­ها را وارد کنید. از منوی بالایی ویرایشگر جدول نیز می ­توانید برای برخی تنظیمات را انجام دهید. در انتها جدول را ذخیره کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

حال برای قرار دادن جدول در پست تایپ موردنظرتان مثل نوشته ­ها، برگه­ ها و … ابتدا زیرگروه”  Tablenator > لیست جداول” کلیک کرده و جدولی که ایجاد کرده ­اید را مشاهده کنید. با کلیک روی نام جدول، کد کوتاه(Short Code) را کپی کرده در و صفحه سایت قرار دهید.

جدول حرفه­ ای TS

برای قرار دادن جدول در سایت با استفاده از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، المان “جدول حرفه­ ای TS” را اضافه کرده و در ادامه نام جدولی که طراحی کرده­ اید را انتخاب و ذخیره کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

توجه داشته باشید المان جدول حرف ه­ای TS تنظیمات پیشرفت ه­ای را برای نمایش جدول در اختیارتان قرار می­ دهد. برای مثال می­  توانید در سربرگ عمومی المان، نوع پوسته جدول را تغییر دهید.

همچنین در سربرگ “ویژگی ­های جدول” ریسپانسیو بودن جدول را تنظیم کنید تا مطمئن شوید در دستگاه­ های مختلف با اندازه متفاوت نمایش صحیحی خواهد داشت.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

برای ایجاد فیلد جستجو و فیلتر کردن داده­ های جدول، ویژگی جستجوی عمومی در سربرگ ویژگی ­های جدول را فعال کنید.

سفارشی سازی ظاهر جدول

برای سفارشی کردن ظاهر جدول، از زیرگروه”  Tablenator WP > تولید کننده ظاهری” را انتخاب کنید. در این صفحه می­ توانید استایل و گرافیک موردنظر خودتان را برای جدول طراحی کنید.

در قدم اول از منو سمت چپ، در سربرگ تنظیمات ذخیره­ سازی، برای سبک جدول یک نام در نظر بگیرید. برای نام­ گذاری سبک جدول از حروف انگلیسی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید حتماً استایل جدید را ذخیره کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

در هر کدام از سربرگ ­های این قسمت، تنظیمات پیشرفت ه­ای برای تغییر ظاهر جدول وجود دارد. در سربرگ عمومی برای جدول رنگ پس ­زمینه تعیین کنید. در تب سربرگ فونت ستون­ های جدول، در سربرگ بدنه فاصله ردیف ­ها و… را تغییر دهید. پس از انجام تنظیمات، حتماً برای ذخیره­ سازی، گزینه جایگزینی استایل انتخاب شده را کلیک کنید. پیشنهاد می­ شود تنظیمات را بر اساس نیازتان مورد استفاده قرار دهید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

پس از طراحی سبک جدید، می­بایست سبک و استایل جدید را بر روی جدول تنظیم کنید. برای این کار المان جدول حرفه­ ای TS را در پست تایپی که قرار داده­ اید در حالت ویرایش باز کنید و در صفحه تنظیمات آن، سربرگ سایر تنظیمات، از جعبه بازشونده “استایل­  دهی سفارشی­ سازی”، بارگذاری ذخیره پایگاه داده استایل دهنده انتخاب کرده و در جعبه “وضعیت استایل دهنده” نام سبک و استایلی که طراحی کرده اید را انتخاب کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

پس از اضافه کردن جدول به صفحه سایت و مشاهده صفحه در مرورگر جدول طراحی شده را مشاهده می­ کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

درون ریزی فایل اکسل در جدول

برای درون ریزی داده­ های فایل اکسل در جدول، ابتدا از مسیر”  Tablenator WP > افزودن جدول جدید”، یک جدول جدید با تعداد ستون و ردیف داده­ های فایل اکسل ایجاد کرده و جدول را با حروف انگلیسی نام گذاری کنید.

توجه داشته باشید فایل اکسلی که شامل داده­ های فارسی است و می ­خواهید در جدول با افزونه Tablenator  درون ریزی کنید حتماً  با پسوند .CSV ، جداکننده آن کاما(,)  و UTF8 ذخیره شود.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

حال برای درون ریزی فایل اکسل در جدول، در سربرگ “درون ریزی”، پس از انتخاب فایل اکسل، آن را درون ریزی کنید.

آموزش ساخت جدول در وردپرس

در این آموزش با افزونه پیشرفتهTablenator  آشنا شدید تا با کمک این افزونه بتوانید جدول­ های حرفه­ ای و جذاب طراحی کنید.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا