آموزش طراحی سایت

آموزش پیشخوان وردپرس

اطلاعات لازم داشبورد یا پیشخوان وردپرس

در جلسات قبل نصب وردپرس را فراگرفتید. در این قسمت با پیشخوان وردپرس آشنا خواهید شد.

پیشخوان وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای یک پیشخوان مدیریتی قدرتمند برای تنظیمات و امکانات طراحی سایت می ­باشد. کار با پیشخوان وردپرس آسان است و شما با کمی تمرین و آزمون و خطا می­توانید برای شخصی­ سازی سایت خود از امکانات آن استفاده نمایید.

برای ورود به سایت پیشخوان مدیریت وردپرس ابتدا می­بایست نام کاربری و رمزعبور خود را وارد نمایید.

آموزش پیشخوان وردپرس

پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد، وارد صفحه پیشخوان وردپرس خواهید شد.

صفحه پیشخوان دارای تعدادی زیرگروه می­باشد که با استفاده از نواری که در سمت راست صفحه قرار دارد به امکانات پیشخوان دسترسی خواهید داشت.

آموزش پیشخوان وردپرس

نوشته های مشابه

در ادامه شما با امکانات پیشخوان وردپرس آشنا خواهید شد.

پیشخوان

صفحه اصلی پیشخوان وردپرس را در برگرفته است که شامل یکسری دسترسی­ های سریع به نوشته­ ها، دیدگاه­ ها و… می‌باشد. همچنین زیرگروه مهم به ­روز­رسانی­ ها که هشدارهای لازم برای به­ روز­رسانی وردپرس، قالب­ ها و افزونه­ ها می­باشد را نمایش می­دهد.

نوشته ­ها

از این قسمت برای ایجاد نوشته یا ویرایش نوشته­ های قبلی استفاده می­شود. بطور مثال مقالات سایت در قسمت نوشته ها ایجاد می­شود.

رسانه

 همه محتواهای تصویری شامل ویدئو، عکس، صوت  و… در زیرگروه رسانه قرار دارند. از قسمت رسانه می­ توانید برای افزودن و مدیریت محتواهای رسانه ه­ای سایت استفاده کنید.

برگه­ ها

 معمولاً صفحات ایستای سایت مثل صفحه اصلی، تماس ­با­ما، درباره­ ما در قسمت برگه­ ها قرار دارند. افزودن، ویرایش و مدیریت برگه­ ها در این بخش صورت می­گیرد.

دیدگاه­ ها

 نوشته­ هایی که در سایت نمایش داده می­ شوند دارای قسمت دیدگاه­ ها در انتهای نوشته می­ باشند تا کاربران سایت دیدگاه و نظراتشان را وارد نمایند. مدیریت دیدگاه کاربران در این بخش از پیشخوان وردپرس انجام می­شود.

نمایش

از قسمت نمایش پیشخوان وردپرس برای مدیریت قالب­ های سایت استفاده می­شود.

افزونه­ ها

تمامی افزونه­ های نصب شده در سایت در این زیرگروه قابل مشاهده است. همچنین نصب، حذف و ویرایش افزونه­ ها نیز انجام ­پذیر است.

کاربران

مدیریت کاربران شامل ایجاد کاربر جدید، سطح دسترسی­ ها و.. در زیرگروه کاربران پیگیری می­شود.

ابزارها

شامل برخی از ابزارها مثل درون­ریزی و برون­ریزی می­باشد.

تنظیمات

 همان طورکه از نام این زیرگروه پیشخوان مشخص است، تمامی تنظیمات سایت را در­بر­می ­گیرد.  برای مثال در زیرگروه عمومی،  نام سایت و یا معرفی کوتاه از سایت را می­توانید مدیریت نمایید. همچنین به یاد داشته باشید در زیرگروه پیوندهای یکتا، برای هرچه بهتر نمایش آدرس نوشته­ های خود در مرورگر، تنظیم آن را روی نام نوشته قرار دهید.

در این آموزش شما با پیشخوان مدیریتی که با نصب وردپرس ایجاد می­شود آشنا شدید. به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد، با نصب افزونه­ های جدید، مواردی به پیشخوان اضافه می­شود که با استفاده از آن ها می­توانید برای مدیریت و تنظیم افزونه­ ها استفاده نمایید.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا