آموزش طراحی سایت

ساخت عکس های زیبا برای سایت

طراحی تصاویر بسیار زیبا و جذاب برای کسب و کار اینترنتی

در این آموزش  دو نرم ­افزار مشهور در دنیای طراحی سایت و دو مورد از معروف ­ترین سایت­ ها برای دانلود تصویر و آیکون را معرفی می­  کنیم.

نرم افزارهای Photoshop وIllustrator  از کاربردی ­ترین نرم ­افزارهای طراحی هستند . با امکانات حرفه ­ای که دارند برای ویرایش تصاویر مورد استفاده قرار می ­گیرند. توصیه می­ شود از سایت­ های مجاز دانلود،این دو نرم­ افزار را دانلودکنید.  روی سیستم خود نصب کنید.

وب­سایت freepik.com با داشتن  تصاویر و وکتورهای لایه باز گرافیکی و جذابی که دارد در طراحی سایت به شما کمک می کند. ذکر این نکته لازم است که سایت freepik  محدود میباشد. برای استفاده از آن باید از برنامه ­های رفع فیلتر استفاده کنید.

با توجه به این­که همیشه استفاده از تصویر و آیکون برای انسان از جذابیت بالایی برخوردار است، در طراحی سایت نیز به­ کارگیری آیکون بسیار معمول و مهم است. وب­سایت flaticon.com یکی از مشهورترین سایت­ ها برای دانلود و استفاده از آیکون­ های زیبا و کاربردی است که می­ توانید آیکون­ های مورد نیازتان را از آن دانلود کنید. ذکر این نکته لازم است که سایت flaticon  محدود بوده و برای استفاده از آن باید از برنامه­ های رفع فیلتر استفاده کنید.

روش دانلود و ویرایش تصویر

در مرورگر خود کلمه freepik  را جستجو کرده و بر روی لینک freepik.com کلیک کنید. همان­ طور که گفتیم این سایت محدود بوده و برای استفاده می­بایست از نرم افزارهای رفع فیلتر استفاده کنید. این سایت دارای تصاویر بسیار زیادی است . استفاده از بیشتر آن­ ها رایگان است . فقط تصاویری که دارای آیکون تاج هستند، غیر رایگان می باشند.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

برای دانلود تصویر، آن را انتخاب کرده و سپس دکمه” Free Download “را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

ساخت عکس های زیبا برای سایت

پس از دانلود تصویر، یک فایل فشرده با فرمت .zip در اختیار شما قرار می­گیرد. روی آن کلیک کنید. این فایل خود حاوی چند فایل است.  در آن فایل­ های متنی و با فرمت .jpg کاربرد ندارند.  فایل­ هایی با فرمت .eps و .ai مورد استفاده قرار می­گیرند.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

با کلیک بر روی هر کدام از این دو فایل گفته شده، تصویر در نرم ­افزار llustrator باز می­شود. توجه داشته باشید که این نرم­ افزار بر روی سیستم نصب باشد. پس از باز شدن تصویر در نرم­ افزار، بهتر است آن را کمی بزرگ کرده تا راحت­تر بتوانید جزییات آن را ویرایش کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

نرم افزار Illustrator دارای دو انتخاب­ گر است . با استفاده از آن­ ها می­ توانید اجزاء تصویر را انتخاب کنید.

انتخاب گر 

ساخت عکس های زیبا برای سایت

  1. انتخاب ­گر اول: (Selection Tool): اجزاء و عناصر تصویر را به صورت کلی و گروهی انتخاب می­کند.
  2. انتخاب گر دوم: (Direct Selection Tool) هر کدام از عناصر تصویر که بر روی آن کلیک شود انتخاب خواهد شد.

به­ طور مثال فرض کنید، می­خواهید از پس ­زمینه تصویری که از سایت freepik دانلود کردید، در سایت خود استفاده کنید. با استفاده از انتخاب­گر کلی، همه عناصر تصویر را به بیرون از محیط عکس منتقل کنید. از منو سمت راست layers، گزینه BACKGROUND را انتخاب کرده و با کلیک روی آیکون قفل، پس ­زمینه را از حالت قفل خارج کنید.

به­ طور مثال فرض کنید، می ­خواهید از پس ­زمینه تصویری که از سایت freepik دانلود کردید، در سایت خود استفاده کنید. با استفاده از انتخاب­گر کلی، همه عناصر تصویر را به بیرون از محیط عکس منتقل کنید. از منو سمت راست layers، گزینه BACKGROUND را انتخاب کرده و با کلیک روی آیکون قفل، پس ­زمینه را از حالت قفل خارج کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

برای ذخیره تصویر، با کلیک راست روی تصویر و انتخاب گزینه”Selection  Export “، و نام گذاری، به صورت فایل با فورمت .png در محیط کامپیوتر آن را اکسپورت کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

همچنین برای ویرایش تصویر در نرم افزار Photoshop، از گزینه” File < New”  ابعاد دلخواهی برای تصویر انتخاب کرده و یک سند جدید ایجاد کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

حال تصویر پس ­زمینه را با درگ و دراپ (Drag&Drop)از نرم­افزار Illustartor به نرم افزار Photoshop منتقل کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

با همین روش لایه­ های دیگر تصاویر را نیز به نرم افزار Photoshp منتقل کنید. تنظیماتی مثل تغییر متن، تغییر رنگ و… را بر روی تصویر اعمال کنید. توجه کنید برای حذف پس ­زمینه سفید تصاویر، از منو سمت راست، گزینه Background را حذف کنید تا پس ­زمینه عکس حالت شفاف داشته باشد.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

تصویر را با فورمت .png ذخیره کنید. در طراحی سایت مورد استفاده قرار دهید.

روش دانلود آیکون

برای دانلود آیکون از سایت flaticon.com، موضوع موردنظر را جستجو کنید. از بین آیکون­ هایی که در نتیجه جستجو نمایش داده می شوند.شما می توانید آیکون موردنظر را دانلود کنید. در جعبه جستجو  با انتخاب گزینه “Packs” نتیجه جستجو برای آیکون­ ها به صورت پکیج و با یک استایل مشابه هم نمایش داده می­ شوند. در صورت انتخاب گزینه “Icons” همه آیکو­ن­ ها در مورد موضوع جستجو شده را، به صورت یک­ جا مشاهده می­ کنید.

ساخت عکس های زیبا برای سایت

 

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا