آموزش طراحی سایت

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

آموزش کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر، wpbakery page builder

در آموزش­ های گذشته، روش نصب افزونه­ های وردپرس را به شما آموزش دادیم. پس از تهیه افزونه ویژوال کامپوزر، این افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه، منوی ویژوال کامپوزر به پیشخوان وردپرس اضافه می­شود. یادآوری می­شود افزونه ویژوال کامپوزر به طور پیش فرض روی قالب زفایر که در سایت ابزار وردپرس به فروش می­رسد وجود دارد.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

آموزش تنظیمات ویژوال کامپوزر

معمولاً صفحاتی از نوع برگه با افزونه­ های صفحه­ ساز طراحی می­شوند و در پست تایپ­ هایی مثل نوشته­ ها، محصولات و … نیازی به استفاده از صفحه ­سازها نیست و محتوای آن­ها در یک قالب مشخص منتشر می­شوند. حال چنانچه بخواهید برای نوشته­ های سایت نیز صفحه ­ساز ویژوال کامپوزر را فعال کنید، در پیشخوان وردپرس زیرگروه “ویژوال کامپوزر > نقش مدیر” را انتخاب کرده و منوی باز شونده پست تایپ­ ها را روی سفارشی قرار داده و گزینه هر کدام از پست تایپ­ها که تمایل دارید صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر برای آن فعال شود، انتخاب کنید.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

ویرایشگر پیش­فرض وردپرس، گوتنبرگ نام دارد. برای غیر فعال کردن این ویرایشگر، از مسیر “ویژوال کامپوزر> تنظیمات عمومی”، این ویرایشگر را غیر فعال کرده و ذخیره کنید.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

شروع طراحی با صفحه ­ساز ویژوال کامپوزر

برای طراحی یک صفحه با ویژوال کامپوزر، از مسیر “برگه ­ها > افزودن برگه جدید” را انتخاب کرده و یک برگه جدید بسازید. همچنین می­توانید برگه­ هایی که قبلاً ایجاد کرده ­اید را در حالت ویرایش باز کرده و طراحی خود را شروع کنید.

نوشته های مشابه

در ویرایشگر صفحه برگه­ ها، دکمه­ ای به نام ویرایشگر پیشرفته وجود دارد که با کلیک روی آن صفحه­ ساز پیشرفته ویژوال کامپوزر برای طراحی صفحات سایت آماده می­شود.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

پس از کلیک روی ویرایشگر پیشرفته، صفحه به شکل زیر تغییر می­کند. حال برای شروع کار با صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، دکمه افزودن المان را کلیک کنید.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

اولین المانی که می­بایست در صفحه اضافه شود، المان ردیف است. بنابراین ردیف را در صفحه افزودن المان انتخاب کنید. در واقع ردیف جایی است که محتواها به طور مرتب و جدا از هم قرار می­گیرند. صفحه­ ای که برای سایتتان طراحی می­ک نید ممکن است شامل چند ردیف و هر ردیف دارای بلوک متن، تصویر، اسلایدر و … باشد.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

پس از افزودن ردیف، صفحه به شکل زیر نمایش داده می­شود. با کلیک روی علامت  که در وسط ردیف قرار دارد، المان محتوایی که می­خواهید در این ردیف نمایش داده شود را انتخاب کرده و به ردیف اضافه کنید. محتوا ممکن است به صورت تصویر، متن، دکمه و … باشد.

شروع کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر

در این قسمت به­ طور ابتدایی با صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر در وردپرس آشنا شدید. در آموزش­ های بعد به ­طور جامع تری در مورد این افزونه و کاردکردها آن صحبت خواهیم کرد.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا