آموزش طراحی سایت

آموزش نصب افزونه وردپرس

بهترین پلاگین های وردپرس که وب‌سایت‌ها باید داشته باشند.

در جلسه قبل با بهترین افزونه ­ها در وردپرس آشنا شدید. حال پس از انتخاب افزونه­ هایی که برای طراحی خود در وردپرس نیاز دارید، باید آن­ها را نصب نمایید. شما در این آموزش به طور کامل نصب افزونه وردپرس را فراخواهید گرفت.

آنچه می‌خوانید:

نصب افزونه وردپرس

برای نصب افزونه وردپرس 2 روش وجود دارد و نتیجه هر دو روش نصب یکسان خواهد بود.

  • نصب از طریق هاست

در پنل مدیریتی هاست، روی فایل منیجر(Legacy File Manager)  کلیک کنید و در ادامه پوشه public_html  را انتخاب نمایید.

 

آموزش نصب افزونه وردپرس

همانطور که می­دانید افزونه ­ها، قالب، محتوای سایت و … در پوشه wp-content ذخیره می­شوند. پس از کلیک روی پوشه wp-content پوشه plugins  را که به­ طور اختصاصی افزونه ­ها در آن جای می­گیرند را انتخاب نمایید.

برای آپلود افزونه موردنظر خود دکمه Upload file to current directory  را کلیک نموده و در قسمت Browse فایل افزونه­ ای که می­خواهید نصب کنید و دارای پسوند .zip  می­باشد را انتخاب کرده و آپلود نمایید.

نوشته های مشابه

آموزش نصب افزونه وردپرس

پس از پایان آپلود فایل، به پوشه plugins برگشته و با استفاده از گزینه Extract روبروی فایل فشرده افزونه­ ای که آپلود کردید، فایل را از حالت فشرده خارج نمایید. پس از آن، پوشه افزونه­ ای که نصب نمودید در پوشه plugins ایجاد شده و افزونه نصب گردیده است.

حال در پیشخوان وردپرس، با کلیک روی زیرگروه افزونه­ هاßافزونه­ های نصب شده، افزونه­ ای را که نصب کردید مشاهده کرده و برای فعال کردن آن، می­بایست دکمه فعال نمایید روی افزونه را کلیک کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس

  • نصب از طریق پیشخوان وردپرس

برای نصب افزونه از طریق پیشخوان وردپرس، در زیرگروه افزونه­ هاß افزودن، را کلیک کنید.

در صفحه بعد دکمه بارگذاری افزونه را انتخاب نمایید.

آموزش نصب افزونه وردپرس

سپس با استفاده از دکمه Browse، فایل فشرده افزونه را انتخاب کرده و دکمه هم اکنون نصب کن را کلیک کنید. پس از آپلود افزونه با استفاده از دکمه فعال کنید، افزونه نصب شده را برای سایت فعال نمایید.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا