آموزش طراحی سایت

هوییز یا Whois مالکیت دامنه چیست؟

whois چیست و چگونه می‌توانیم whois صاحب دامنه را بگیریم؟

هنگامی که شما دامنه‌ای را برای سایت خود انتخاب می‌کنید، بعد از انتخاب دامنه دلخواه، منتظر می‌مانید تا بدانید که آیا این دامنه ثبت شده است یا نه؟ ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این دامنه‌های ثبت شده در کجا نگهداری می‌شوند؟ یا ممکن است پس از ثبت دامنه دوست داشته باشید که وضعیت مالکیت دامنه سایت خود را ببینید.

طبق تصویر زیر برای دیدن مالکیت دامنه خود وارد سایت Whois.net شوید، درقسمت سرچ نام دامنه خود را وارد نمایید تا اطلاعات مربوط به دامنه خود را مشاهده نمایید.

سایت Whois.net
سایت Whois.net

توجه داشته باشید که برخی مواقع سایت هوییز با IP ایران به درستی کار نمی‌کند، بنابراین باید از نرم افزارهای تغییر IP استفاده نمایید. در تصویر زیر می‌توانید اطلاعات دامنه Netafraz.com را در سایت هوییز ببینید.

اطلاعات دامنه با whois
اطلاعات دامنه با whois

اگر شما به هر علتی دوست داشته باشید که اطلاعات دامنه شما مخفی باشد و هنگام جستجو در هوییز نمایش داده نشود، می‌توانید از شرکتی که دامنه خریداری کرده‌اید درخواست نمایید تا اطلاعات شما را مخفی نمایند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که می‌توانیم از شرکت‌های خارجی برای سایت خود هاست تهیه کنیم؟ پاسخ این سوال خیر است. زمانی که شما در ایران سایت طراحی می‌کنید، بهتر است از هاستینگ‌های ایرانی برای ثبت دامنه و خرید هاست استفاده نمایید. زیرا تعاملات با شرکت‌های ایرانی برای شما راحت‌تر است، ضمنا شرکت‌های ایرانی در صورت به وجود آمدن مشکلاتی، به راحتی از منافع شما پشتیبانی می‌کنند.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا