آموزش طراحی سایت

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

مجموعه آیکون های زیبا برای طراحی سایت و برنامه نویسی

آنچه می‌خوانید:

فونت آیکون

در صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، المان آیکون را جستجو کنید. المان­ های مختلفی از آیکون برای نمایش استفاده می­کنند که شما می ­توانید بر اساس نوع طراحی خود این المان ­ها را انتخاب کنید.

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

 

حال برای توضیح روند اضافه کردن آیکون، ما المان “آیکون” را انتخاب و به صفحه­ ساز اضافه می­کنیم. در صفحه تنظیمات آیکون، از بین کتابخانه­ هایی که برای آیکون وجود دارد یکی را انتخاب نمایید( برای مثال کتابخانه معروف Font Awesome را از جعبه بازشونده کتابخانه­ ها کلیک کنید). سپس از “جعبه آیکون”، آیکون مورد نیازتان را انتخاب کنید. همچنین تنظیماتی مثل ترازبندی آیکون، اندازه و … را نیز می ­توانید تغییر دهید.

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

برای یک مثال دیگر، در المان “باکس آیکون” شما می­بایست نام آیکون را از لینک لیست آیکون­ های سایت Font Awesome انتخاب کرده و در جعبه مشخص شده، نام آیکون را وارد نمایید.

ذکر این نکته لازم است که سایت https://fontawesome.com/  محدود بوده و باید از برنامه­ های رفع فیلتر استفاده کنید.

نوشته های مشابه

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

پس از اضافه کردن آیکون و ذخیره تغییرات، این المان­ ها به سایت اضافه می­شود.

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

آیکون تصویری

معمولاً المان ­های Ultimate Addons، قسمتی برای اضافه کردن آیکون دارند. المان “باکس اطلاعات” را در نظر بگیرید. در صفحه تنظیمات این المان، قسمت “آیکون برای نمایش”، گزینه آیکون تصویر را انتخاب نمایید. پس از آن می­بایست تصویر آیکون را آپلود کنید. شما می­توانید از سایت flaticon.com، تصاویر مختلفی از آیکون­ ها را مشاهده و دانلود نمایید.

(سایت flaticon.com محدود بوده و برای مشاهده و دانلود آیکون باید از ابزارهای رفع فیلتر استفاده کنید.) نام آیکون یا دسته­ بندی آیکون مورد نظر خود را در جعبه جستجو در سایت flaticon.com جستجو کرده و از بین آیکون­ های نمایشی، آیکون مورد نیازتان را انتخاب و دانلود کنید.

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

حال تصویر آیکون را در صفحه تنظیمات المان باکس اطلاعات آپلود کنید. با استفاده از سایر تنظیمات می­توانید برای آیکون عنوان، توضیحات، انیمیشن و … اضافه کنید.

پس از ذخیره تنظیمات، آیکون­ های تصویری و جذابی که به سایتتان اضافه کردید را در مرورگر مشاهده کنید.

استفاده از آیکن های زیبا در طراحی وب

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله با آیکون ­ها در وردپرس آشنا شده باشید و بتوانید به ­راحتی از آن­ ها در صفحات سایت خود بهره ببرید.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا