آموزش طراحی سایت

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

چرا باید از اسلایدرها استفاده کنیم؟

افزونه روولوشن اسلایدر با همه قالب­ های وردپرس سازگار بوده و با داشتن تعداد زیادی ضمیمه و دمو ساخت اسلایدر را آسان می­  کند.

نسخه کامل افزونه روولوشن اسلایدر که توسط تیم ابزار وردپرس فراهم شده است دارای دموهای قابل درون­ ریزی و فونت­ های فارسی جذاب است. همچنین این افزونه توسط گروه پشتیبانی ابزار وردپرس پشتیبانی و به روزرسانی می­شود.

خرید افزونه روولوشن اسلایدر(Slider Revolution)

بررسی سازگاری روولوشن اسلایدر در وردپرس

می­توان گفت افزونه روولوشن اسلایدر، با همه قالب­ ها و افزونه ­های وردپرس سازگار است. در ادامه به ­طور مختصر سازگاری این افزونه را در محیط­ های مختلف بررسی می ­کنیم.

  • سازگاری با همه قالب­ های وردپرس
  • سازگاری با افزونه ­های دیگر
  • سرعت بالا و سازگار با اصول سئو
  • سازگاری با موبایل و دستگاه­ های دیگر
  • سازگاری با افزونه­ های چند زبانه
  • سازگاری با پخش ویدئو

آموزش نصب و راه اندازی افزونه روولوشن اسلایدر

افرونه روولوشن اسلایدر به دلیل حجم بالایی که دارد از طریق پیشخوان وردپرس قابل نصب نیست و برای نصب آن باید از طریق هاست اقدام کنید. در هاستی که سایت در آن پیاده سازی شده است وارد شده و گزینه File Manager را کلیک کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس

سپس مسیر” ßwp-contentß Public_html plugins  “را طی کنید. برای آپلود فایل دکمه Upload files to current directory را انتخاب کرده و فایل افزونه را در دکمه Choose File تعیین و فایل را آپلود کنید.

نوشته های مشابه
معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

پس از آپلود فایل افزونه، به پوشه  pluginsبرگشته و با استفاده از گزینه Extract روبروی فایل، آن را از حالت فشرده خارج کنید.

سپس در پیشخوان وردپرس، زیرگروه “افزونه ­ها ßافزونه­ های نصب شده” را انتخاب کرده و افزونه اسلایدر روولوشن را که نصب شده است، فعال کنید. پس از فعال­ سازی افزونه، منوی جدید Slider Revolution به پیشخوان اضافه می­شود. با کلیک روی آن، وارد محیط افزونه روولوشن اسلایدر می­ شوید.

برای ایجاد و طراحی اسلایدر جدید، گزینه “ساخت اسلایدر جدید” را کلیک کرده و برای درون­ریزی دموها گزینه “درون ریزی اسلاید جدید” را انتخاب کنید.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

با کلیک روی گزینه درون ریزی اسلایدر جدید، لیستی از دموها را مشاهده می­ کنید. برای درون­ ریزی دمو، علامت بعلاوه( + )روی دمو را انتخاب کنید.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

AddOn

پس از انتخاب دمو، نکاتی که برای نصب دمو باید در نظر بگیرید را مشاهده می ­کنید. این نکات می­تواند AddOn هایی که برای نمایش دمو ضروری هستند را شامل شود. برای نصب صحیح دمو باید این موارد را برطرف کنید(به نکات با علامت­ های ضربدر قرمز × توجه کنید)

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

برای نصب AddOn های موردنیاز دمو، در صفحه اصلی افزونه روولوشن اسلایدر، گزینه “افزودنی ها(AddOns) ” را انتخاب کنید.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

در صفحه پیش رو، می­بایست نام  AddOn مورد نیاز دمو را پیدا کرده و آن را نصب کنید.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

در صورتی­که AddOn مورد نظر در لیست افزودنی ­ها نبود با استفاده از دکمه “آپدیت ­ها را چک کنید” که در بالای همین صفحه وجود دارد لیست AddOns را به­ روز­رسانی کنید. پس از به ­روزرسانی افزودنی ­ها، AddOn مورد نیاز را انتخاب کرده و دکمه “نصب افزودنی” را کلیک کنید. پس از نصب افزودنی، با استفاده از گزینه “فعال­ سازی” آن را فعال کنید.
معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

حال مجدد گزینه درون­ریزی اسلایدر جدید در صفحه اصلی افزونه روولوشن اسلایدر کلیک و دمو را انتخاب و دکمه نصب قالب را کلیک کنید.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

پس از انجام مراحل گفته شده، دمو درون ریزی شده و قابل استفاده است.

معرفی روولوشن اسلایدر و نصب آن

در این آموزش با نصب افزونه روولوشن اسلایدر آشنا شدید و روش درون ­ریزی دموها را در افزونه مشاهده کردید. برای نمایش اسلایدر در صفحات سایت، قسمت­ های بعدی آموزش جامع طراحی سایت در وردپرس را دنبال کنید.

 

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا