متفرقه

معرفی کتاب اثر مرکب | نوشته دارن هاردی

معرفی کامل و جامع کتاب اثر مرکب + متن کتاب اثر مرکب

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب: من برنده خواهم شد، به دلیل عادت‌های مثبتی که ساخته‌ام و به خاطر پافشاری که در انجام آن عادت‌ها به خرج داده‌ام.

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی است که در سال 2010 منتشر شده و در دسته‌بندی کتاب‌های موفقیت و توسعه فردی قرار می‌گیرد. دارن هاردی، نویسنده و سخنران معروف آمریکایی می‌باشد که در زمینه موفقیت و توسعه فردی فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که دارن هاردی، ناشر و دبیر تحریریه مجله موفقیت در آمریکا می‌باشد؛ کتاب اثر مرکب، تجربیات شخصی دارن هاردی است و شما با مطالعه این کتاب می‌توانید در زندگی شخصی و شغلی خود به موفقیت برسید.

چرا باید کتاب اثر مرکب را بخوانیم ؟ (خلاصه کتاب اثر مرکب)

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) به موارد مختلفی اشاره می‌کند که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانیم در زندگی شخصی و شغلی خود، به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم. برای مثال کتاب اثر مرکب تاکید می‌کند که در یک شب نمی‌توان به موفقیت رسید و ما برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ باید عادت‌های کوچکی در زندگی شخصی و شغلی خود ایجاد کنیم و آن‌ها را به صورت مستمر انجام دهیم.

در واقع پیام نویسنده این است که با کمک گام‌های کوچک و پیوسته، می‌توانیم در بلند مدت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم. در بخش‌های دیگری از کتاب اثر مرکب اشاره شده است که ما مسئول 100 درصد زندگی خودمان هستیم؛ یعنی ما مسئول تمام شکست‌ها و موفقیت‌های زندگیمان هستیم و نباید به دنبال مقصر باشیم.

همچنین در کتاب اثر مرکب بارها به این نکته تاکید شده که ما مسئول انتخاب‌های زندگی شخصی و شغلی خودمان هستیم و تمام این انتخاب‌ها در مسیر زندگی ما تاثیرگذار هستند. به نوعی می‌توان گفت که زندگی ما، محصول انتخاب‌های لحظه به لحظه خودمان است.

موضوع کتاب اثر مرکب چیست ؟

یکی از سوالات بسیار پرتکرار کاربران، این است که دقیقا موضوع کتاب اثر مرکب چیست؟ همان‌طور که اشاره شد، اثر مرکب در دسته‌بندی کتاب‌های موفقیت و توسعه فردی قرار می‌گیرد. در کل کتاب اثر مرکب به این موضوع می‌پردازد که انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه می‌تواند در ادامه زندگی ما تاثیر بسزایی در موفقیت ما داشته باشند. در واقع اکثر انتخاب‌های کوچک ما شاید در کوتاه مدت و زمان کم، نتیجه‌ای نداشته باشند؛ ولی در بلند مدت و گذشت زمان، نتایج عادت‌ها و انتخاب‌های کوچک ما مشخص می‌شوند.

موضوع دیگری که کتاب بر روی آن تاکید دارد، تلاش و پشتکار محض است. کتاب اثر مرکب به حدی بر روی تلاش تاکید دارد که در یک بخش اشاره کرده است: ” باید نداشتن تجربه، مهارت، هوش یا توانایی‌های ذاتی را با تلاش زیاد و سخت‌کوشی‌تان جبران کنید. ” نظر نویسنده کتاب این است که بدون تلاش و پشتکار، با هیچ روش و تکنیکی نمی‌توان به موفقیت رسید!

البته کتاب اثر مرکب به موارد دیگری هم از جمله مدیریت روابط، دوری از اخبار، جدی گرفتن عادت‌ها و انتخاب‌ها و… اشاره کرده است که شما با رعایت کردن همه این موارد واقعا می‌توانید سبک زندگی خودتان را تغییر دهید و با ایجاد عادت‌های مثبت و هوشمندانه، به یک فرد موفق تبدیل شوید.

کتاب اثر مرکب چند فصل و چند صفحه دارد ؟

به صورت کلی کتاب اثر مرکب 6 فصل مهم اساسی دارد که در قسمت زیر، به فصل‌های این کتاب اشاره کرده‌ایم.

 • فصل 1: اثر مرکب در عمل
 • فصل 2: انتخاب‌ها
 • فصل 3: عادت‌ها
 • فصل 4: تکانش
 • فصل 5: تاثیرات
 • فصل 6: شتاب بخشی

البته زمانی که به فهرست این کتاب نگاه می‌کنید، بخش‌های دیگری مثل “تحسین‌های کتاب، پیام آنتونی رابینز، مقدمه، نتیجه‌گیری، ضمیمه‌ها” را مشاهده می‌کنید؛ اما فصل‌های اصلی کتاب اثر مرکب، همان شش فصلی بود که به آن‌ها اشاره کردیم. راستی؛ کتاب اثر مرکب 237 صفحه دارد. البته ممکن است زمانی که کتاب را از نشریه‌های مختلف تهیه می‌کنید، تعداد صفحات آن کمتر یا بیشتر باشند.

متن کتاب اثر مرکب (نوشته دارن هاردی)

قبل از خرید کتاب، بهتر است که بخش‌های مختلفی را از آن کتاب مطالعه کنید. به همین دلیل ما در ادامه نیز بخش‌های مختلفی از این کتاب را برای شما قرار داده‌ایم تا بابت خرید این کتاب مطمئن شوید و با خیالی راحت و آسوده خرید خود را انجام دهید. 😉

 • حتی یک تغییر کوچک می‌تواند یک اثر موجی ناخواسته و غیرمنتظره به وجود آورد.
 • بعضی‌ها فکر می‌کنند قربانی رفتار بقیه هستند، ولی در واقع این ما هستیم که شیوه رفتار دیگران را با خودمان کنترل می‌کنیم.
 • بزرگ‌ترین تفاوت بزرگ بین افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق مشتاق انجام چیزهایی هستند که آدم‌های ناموفق نیستند.
 • تقریبا هر دستاورد بزرگی اینطور شروع شده است که بالاخره یک نفر به ستوه آمده و گفته دیگر کافی است و سپس به مبارزه برخواسته است.
 • اگر می‌خواهید با تلاش‌هایتان به موفقیت‌هایی در سطح جهانی برسید، کلیدش این است که عملکردتان را حول رویه‌هایی در سطح جهانی تغییر دهید.
 • اگر به آن پیشرفتی که هم خواهانش هستید و هم توانایی‌اش را دارید دست پیدا نکرده‌اید؛ فقط به این خاطر است که اهدافتان را به روشنی تعریف نکرده‌اید.
 • اولین قدم به سمت تغییر کردن، آگاهی است. اگر می‌خواهید از جایتان به جایی که می‌خواهید بروید، باید با آگاهی از انتخاب‌هایتان که شما را به مقصد مورد نظرتان می‌رساند، شروع کنید. بسیار مراقب تصمیم‌هایی که امروز می‎‌گیرید باشید و سعی کنید با انتخاب‌های هوشمندانه‌ای پیش بروید.

کلام آخر

کتاب اثر مرکب جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون است و حتی در کشور ایران هم جزء کتاب‌های پرفروش محسوب می‌شود. اگر به حوزه موفقیت و توسعه فردی علاقه دارید، کتاب اثر مرکب را از دست ندهید. به جرئت می‌توان گفت که کتاب اثر مرکب، گل سرسبد کتاب‌هایی است که در سال‌ها و دهه‌های اخیر توسط افراد مختلف نوشته شده است.

به صورت کلی پیشنهاد می‌شود که کتاب اثر مرکب را چندین بار مطالعه کنید. چرا که به نکات و موضوعات بسیار مهم و تاثیرگذاری اشاره کرده است که صرفا با یکبار مطالعه، نمی‌توانید به همه موارد به خوبی توجه کنید و آن‌ها را در زندگی خود بکار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا