آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی صفحات برچسب

نحوه برچسب گذاری در وردپرس

استفاده از برچسب در سئو و بهینه­ سازی سایت تأثیر مثبت دارد. زیاده­ روی در تولید برچسب توصیه نشده و بهتر است برای هر مطلبی که در سایت منتشر می­شود حدود 2 تا 5 برچسب اضافه کنید. استفاده از برچسب مطالب باعث می­شود کاربران راحت­تر و سریع­   تر به مطالبی که با هم ارتباط دارند دسترسی داشته باشند.

ایجاد برچسب در وردپرس

به پیشخوان وردپرس دقت کنید. هر یک از منوهای نوشته و محصولات دارای یک زیرگروه به نام برچسب ­ها هستند . با استفاده از آن می­توانید مطالب و محتواهای آن بخش را برچسب ­گذاری کنید.

برای برچسب­ گذاری نوشته ­ها و مقالات سایت از پیشخوان وردپرس زیرگروه “نوشته­ ها > برچسب­ ها” را انتخاب و در صفحه بعد یک برچسب جدید ایجاد کنید.

عنوان

نامی است که برچسب با آن نمایش داده می­شود.

نامک

همان آدرس برچسب است که در مرورگر نمایش داده می­شود. اگر این قسمت را تکمیل نکنید به طور پیش­فرض همان عنوان برچسب برای نامک در نظر گرفته می­شود. برای روند سئو سایت بهتر است از نام­ های انگلیسی متناسب با عنوان برچسب برای فیلد نامک استفاده شود.

نوشته های مشابه

توضیحات

در این بخش می­توانید توضیح مختصری از برچسب را وارد کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

هرچند با روش گفته شده در بالا می توان برچسب ایجاد کرد . عملاً کاربرد ندارد و بهتر است در زمان تولید محتوا برای سایت اقدام به ایجاد برچسب کنید . از جعبه برچسب که در سمت چپ صفحه قرار دارد، برچسب­ ها را اضافه کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

پس از ایجاد برچسب جدید، آن به لیست برچسب ­ها اضافه می­شود.  با کلیک روی هر کدام از برچسب­ ها یا کلیک گزینه”نمایش” روی هر برچسب، محتواهایی که در آن قرار دارند را مشاهده خواهید کرد.

برای ویرایش برچسب­ ها از گزینه “ویرایش” روی هر برچسب استفاده کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

طراحی صفحات برچسب در قالب زفایر

همان طور که می دانید صفحات برچسب دارای لینک بوده و قابل مشاهده هستند. برای تنظیم صفحه برچسب­ ها که هدر و فوتر سایت را نمایش دهید، در پیشخوان وردپرس، زیرگروه” Zephyr > تنظیمات پوسته” را کلیک کنید. در صفحه تنظیمات پوسته قسمت “طرح­ بندی بایگانی­ ها > برچسب ­ها”، در هر کدام از جعبه ­های بازشونده سربرگ و فوتر نام سربرگ و فوتر که طراحی کرده­ اید را انتخاب کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

قالب محتوا

همچنین می­توانید برای صفحات برچسب قالب محتوا ایجاد کنید . این صفحات نیز دارای تمپلیت منحصر بفرد برای نمایش باشند . نام قالب محتوایی که طراحی می­کنید را در قسمت قالب محتوای بخش طرح­ بندی بایگانی­ ها انتخاب نمایید.

برای ایجاد قالب محتوای برچسب­، زیرگروه” Zephyr > قالب محتوا” در پیشخوان وردپرس را انتخاب کرده و دکمه “افزودن قالب محتوا” را کلیک و یک عنوان برای قالب بنویسید.

با استفاده از صفحه­ ساز ویژوال کامپوزر، پس از اضافه کرده المان “ردیف”، برای نمایش برچسب ­ها به صورت شبکه ­ای و در گرید از المان “پیمایشگر” یا “شبکه­  ای” استفاده کنید. به این نکته مهم توجه کنید؛ در صفحه تنظیمات مربوط به المانی که برای نمایش مقالات انتخاب کردید، از جعبه بازشونده نمایش گزینه “آیتم­ های جستجو(کوئری) جاری (استفاده برای بایگانی و نتایج جستجو)” را انتخاب کنید. بر اساس محتوای مربوط به هر برچسب نمایش داده می شود.

آموزش نمایش محتوا با گرید قالب زفایر

آموزش طراحی صفحات برچسب

برای نمایش عنوان برچسب­ ها در صفحات سایت، المان­ “عنوان نوشته” را به قالب محتوا اضافه کرده اضافه کنید . در صفحه تنظیمات عنوان نوشته تگ h1 را انتخاب کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

همچنین می­توانید برای نمایش مسیر صفحات از المان “مسیر راهنما” و از المان “محتوای نوشته” برای نمایش قسمت توضیحات برچسب استفاده کنید.

آموزش طراحی صفحات برچسب

 

برای مشاهده آموزش جامع ساخت قالب و تمپلیت صفحات کلیک کنید.

حال با کلیک روی هر برچسب، صفحه آن در قالبی که طراحی کردید در مرورگر نمایش داده می­شود.

با توجه به اینکه برچسب ها  از تولید بیش از حد دسته­ جلوگیری کرده و باعث ارتباط بین مطالب نزدیک به هم در سایت می­ شود. همچنین در بهبود سئو نیز مؤثر است استفاده هوشمندانه از آن توصیه می­شود.

بازگشت به صفحه دوره آموزش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا