سئو و بهینه سازی

۴۰ ابزار سئو وردپرس بسیار قدرتمند و حرفه‌ای

ابزارهای مناسب برای سئو و بهینه سازی

برای اینکه بتوانید در گوگل به رتبه‌های بالاتر دست پیدا کنید باید در زمینه شناخت ابزارهای سئو بسیار حرفه‌ای عمل کنید. اگر به تازگی سئو سایت را فرا گرفته‌اید امروز ما در این مطلب به شما ابزار های کاربردی و حرفه ای در زمینه سئو را معرفی خواهیم کرد؛ با ما در این مطلب از «مجله گوگ» همراه باشید تا با هم به معرفی ابزارهای لازم سئو بپردازیم.

آنچه می‌خوانید:

کارکرد انواع ابزارهای سئو و بهینه‌سازی وردپرس

ابزار سئو وردپرس
ابزار سئو وردپرس

ابزارهای بهینه سازی محتوا: ابزاری مناسب برای بهینه سازی و سئو محتواهای وب سایت؛

ابزارهای تست سرعت: به کمک این ابزارها می‌توانید سرعت وب سایت خود را بسنجید؛

ابزارهای سئو و بهینه سازی داخلی: به کمک این ابزارهای سئو می‌توانید شروع به تحلیل و آنالیز سئو داخلی سایت خود بپردازید؛

ابزارهای آنالیتیک: به کمک این ابزار می توانید شروع به تحلیل و آنالیز جستجوی کاربران اینترنت بپردازید؛

ابزارهای بهترین کلید واژه‌ها: به کمک این ابزار شروع به انتخاب بهترین کلمه کلیدی کنید و برای آن محتوا تولید کنید؛

ابزارهای کلید واژه‌های رقابتی: این ابزار می‌توانید کلمات کلیدی رقابتی را پیدا کنید و از آن‌ها در محتواها استفاده کنید؛

ابزارهای رتبه بندی سایت: رتبه بندی وب سایت همیشه مهم است با کمک این ابزار می توانید شروع به بررسی رتبه بندی و رنکینگ سایت خود و یا رقبا بپردازید؛

ابزارهای بررسی بک لینک: بک لینک چه اهمیت دارد با کمک این ابزارها می‌توانید آنالیز بک لینک‌های موجود در سایت کنید؛

ما سعی کردیم در اینجا به بهترین ابزارهای رایگان و پولی که شما را در مسیر بهینه‌سازی سایت یاری خواهند کرد ارائه دهیم. با هم به بررسی این ابزارها می‌پردازیم؛

۱. ابزار سئو وردپرس SEMrush

شما به کمک این ابزار می توانید اطلاعات دقیق در رابطه تحقیق کلمات کلیدی مناسب برای سئو به دست آورید. یکی دیگر از قابلیت های این ابزار این است که شما به کمک آن می توانید اطلاعات سایت رقبای خود را به صورت دقیق و حرفه ای تحلیل کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید و استراتژی های سئو سایت خود را بهتر از قبل کنید.

۲. ابزار سئو وردپرس Moz Bar

به کمک این ابزار می‌توانید قدرت دامنه تگ ها سرعت سایت رقیب استراکچر دیتا را بررسی کنید و اطلاعاتی که باید در رابطه با رقیب خود داشته باشید را به دست آورید. البته این ابزار یکی از ابزارهای فنی و تکنیکال سئو محسوب نمی شود ولی به شما اطلاعات کلی می‌دهد که به کمک آن می‌توانید در جهت مثبت قدم بردارید.

۳. ابزار سئو وردپرس Botify

اگر به دنبال کامل ترین و حرفه ای ترین ابزار تحلیل و آنالیز سئو هستید این ابزار بهترین گزینه در دسترس ترین ابزار برای تحلیل حرفه ای کلمات کلیدی است. شما به کمک این ابزار می توانید تمامی عوامل موثر در افزایش رتبه بندی گوگل را بررسی کنید، گزارش عملکرد کامل و دقیق سایت رقیب به دست آورید و در نهایت به کمک این اطلاعات جامع و کامل شروع به چیدن استراتژی مناسب برای بهینه سازی سایت خود کنید.

۴. ابزار سئو وردپرس Web Developer Toolbar

این ابزار نوعی افزونه برای مرورگر گوگل کروم است این ابزار می توانید مشکلات و خطاهای مرتبط به کدنویسی و برنامه نویسی را مشخص کنید. به کمک این افزونه می‌توانید متن تصاویر alt ، تمامی تصاویر معیوب، اطلاعاتی در زمینه متاتگ و هدر را ببینید. اگر در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنید این افزونه را حتماً بر روی مرورگرهای خود نصب کنید.

۵. ابزار سئو وردپرس Google Analytics

گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای مهم برای هر وبمستر و سئوکاری به شمار می‌رود. از نظر بنده فردی که متخصص سئو است باید کاملا مسلط به پلتفرم گوگل آنالیتیکس باشد شما به کمک گوگل آنالیتیکس می‌توانید تمامی عملکردهای سایت خود را آنالیز و تحلیل کنید.

مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس:

بررسی ترافیک سایت با توجه به لینک‌ها؛

بررسی موضوعات مورد علاقه کاربران؛

بررسی آمار دقیق بازدیدکنندگان از سایت؛

بررسی آمار دقیق زمان ماندگاری کاربران در سایت؛

بررسی دقیق ساعاتی که کاربران وارد سایت می‌شوند؛

بررسی دقیق اینکه کاربران از چه دستگاه‌هایی برای ورود به سایت استفاده می‌کنند؛

بررسی اینکه کاربران کدام پست و مطلب را بیشتر بازدید کرده‌اند.

۶. ابزار سئو وردپرس Google Search Console

یکی از اولین و بهترین ابزارهایی متخصص سئو باید در آن وی باشد گوگل سرچ کنسول است. به کمک گوگل سرچ کنسول می توانید بسیار زیادی در رابطه با عملکرد وبسایت خود تهیه کنید.

۷. ابزار سئو وردپرس Google Mobile-Friendly Testing Tool

همانطور که میدانید امروزه بیشتر افراد از گوشی هوشمند برای استفاده از فضای اینترنت بهره می‌برند. اینکه سایت شما بتواند به راحتی بر روی گوشی‌های هوشمند لود شود تاثیر بسیار زیادی روی سایت شما می گذارد به کمک این ابزار می‌توانید عملکرد سایت خود را روی موبایل چک کنید.

۸. ابزار سئو وردپرس Woorank

به کمک افزونه Woorank روی مرورگر گوگل کروم می‌توانید مشکلات سایت خود را در اختیار داشته باشید. اگر بتوانید مشکلات سایت خود را بررسی کنید این یک آوانتاژ ویژه شما محسوب خواهد شد.

۹. ابزار سئو وردپرس GTMetrix

به کمک این ابزار میتوانید سرعت سایت خود را تحلیل و بررسی کنید و تمامی عواملی را که منجر به کند شدن سایت شما می‌شود را شناسایی و در نهایت به کمک اطلاعات ویژه ای که در اختیار شما قرار می دهد شروع به بهبود بخشیدن به سایت خودتان کنید.

۱۰. ابزار سئو وردپرس Barracuda Panguin

ابزار سئو
ابزار رایگان سئو

این ابزار با گوگل آنالیتیکس همکاری می‌کند اگر سایت شما جریمه شده توسط گوگل پنالتی اعلام شده می‌توانید کمک این ابزار دلایل آن را شناسایی و سپس اصلاح کنید.

۱۱. ابزار سئو وردپرس Ahrefs

شما به کمک این ابزار می‌توانید پروسه لینک سازی خود را بررسی و تحلیل کنید. این ابزار به شما در لینک سازی بسیار کمک می کند. آنالیز بک لینک‌های موجود در سایت خود را به ابزار Ahrefs بسپارید.

۱۲. ابزار سئو وردپرس Majestic

این ابزار نیز کلی از تمامی لینک های سایت شما ارائه می‌دهد که می توانید به کمک آن شروع به ارزیابی لینک های خود کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند که بهترین استراتژی را برای لینک سازی پیش بگیرید.

۱۳. ابزار سئو وردپرس Rich Results Test

به کمک این ابزار می توانید اطلاعات استراکچر دیتا را با گوگل بررسی کنید. این ابزار همچنین مشکلات کدنویسی شما را نیز نشان خواهد داد.

۱۴. ابزار سئو وردپرس Answer the Public

این ابزار بهترین و حرفه ای ترین ابزارهای رایگان سئو به حساب می آید شما با کمک ابزار می‌توانید شروع به جستجوی کلمات کلیدی تمامی سوالات مرتبط با کلمه‌ی کلیدی شما که توسط کاربران است در لیست شما به کمک این سوال ها می توانید تاثیر بسیار زیادی روی سایت خود داشته باشید.

۱۵. ابزار سئو وردپرس Animalz Review

این ابزار رایگان به شما این امکان را میدهد که بتوانید محتواهای خود را کنید و بر اساس الگوریتم فرشنس گوگل پیش بروید این ابزار همچنین به شما کسی که از دست رفته را نشان می دهد اگر می‌خواهید وب‌سایت شما همیشه به روز باشد ابزار را دست کم نگیرید.

۱۶. ابزار سئو وردپرس CanIRank

به کمک این ابزار شگفت‌انگیز و رایگان می‌توانید به این علم برسید که چه کلید واژه‌ای می‌تواند سریع‌ترین زمان ممکن‌ترین امتیاز و در نتیجه صفحه اول جستجو دست یابد. اگر یک سئوکار حرفه‌ای می‌خواهید باشید با این ابزار می‌توانید همیشه بدرخشید.

۱۷. ابزار سئو وردپرس Seed Keywords

ما انقدر کلید واژه متنوع در دنیای اینترنت داریم که به جرأت می‌توان گفت که اقیانوسی است برای خودش توانیم کلید واژه مناسب را پیدا کنیم و به رتبه اول موتورهای جستجو دست یابیم باید بسیار تلاش کنیم شما به کمک این ابزار رایگان می‌توانید کلمات کلیدی متنوع را در گروه‌های متنوع دسته‌بندی کنید و بر اساس آنها شروع به نوشتن محتوا کنید.

۱۸. ابزار سئو وردپرس Keywordtool.io

به کمک این ابزار کاملاً رایگان می‌توانید شروع به یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سایت خود کنید. این ابزار می‌تواند لیست کوتاه و کاربردی از بهترین کلمات کلیدی که بیشترین جستجوها را داشته‌اند ارائه دهد شما به کمک آن ها شروع به تولید محتوا کنید در نهایت بازدید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

۱۹. ابزار سئو وردپرس Histats

بهترین ابزار برای هر وبمستری ابزار Histats است. این ابزار اطلاعات بسیار دقیق و جامع از بازدیدکنندگان، ترافیک و آمار مخاطبان را ارائه خواهد کرد. هم‌چنین با این ابزار می‌توانید بفهمید که کاربران چقدر در سایت شما وقت سپری می‌کنند.

۲۰. ابزار سئو وردپرس Google Ads Keyword Planner

به کمک این ابزار می توانید بفهمید که کاربران در بستر فضای مجازی چه چیزهایی را می‌کنند. فقط کافیست یک کلید واژه را در این امسال وارد کنید و بعد شاهد آمار دقیقی از حجم جستجوهای کاربران را داشته باشید. این ابزار برای چیدن استراتژی تبلیغاتی بسیار عالیست.

۲۱. ابزار سئو وردپرس SERPSim

به کمک این ابزار می توانید شاهد پیش نمایش صفحات سایت خود در نتایج جستجوی گوگل باشید. این ابزار همچنین نشان می دهد که سایت شما برای دسکتاپ یا موبایل سئو شده است یا نه به کمک این ابزار می توانید کلوته سازی را خیلی سریع کنید.

۲۲. ابزار سئو وردپرس Google Trends

ابزار محبوب و معروف گوگل ترندز به شما کمک می‌کند که کلمات کلیدی محبوب و به روز را کنید. این ابزار جستجو های فصلی را به صورت دقیق به شما نشان می دهد و شما می‌توانید متوجه شوید که برای کدام کلید واژه بیشتر از قبل محتوا بنویسید.

۲۳. افزونه وردپرس Yoast SEO

افزونه محبوب و معروف یواست سئو یکی از بهترین افزونه‌ها برای بهینه سازی سایت محسوب می‌شود که اگر از نسخه پریمیوم آن استفاده کنید سئوی سایت خود را در کمترین زمان ممکن به بالاترین سطح ممکن برسانید. این افزونه قابلیت های بسیار زیادی دارد و به جرات میتوان گفت از قویترین افزونه های سئو موجود در بازار شناخته می شود.

۲۴. ابزار سئو وردپرس JSON-LD Schema Generator For SEO

آیا می خواهید نمایش صفحات وب سایت خود را در نتایج جستجو کنید؟ این ابزار میتوانید تمامی بازدید ها، رویدادها و هر چیزی که میخواهید را سفارشی کنید این ابزار یک کد سفارشی برای شما ایجاد می کند که می توانید به کمک آن  سفارشی سازی صفحات وب سایت خود کنید.

۲۵. ابزار سئو وردپرس Classy Schema Structured Data Viewer

به کمک این ابزار می‌توانید بررسی کنید که استراکچر دیتای سایت شما به درستی انجام شده است یا نه؟ با این ابزار به صورت ماهانه جنبه های فنی سئو سایت خود را چک کنید.

۲۶. ابزار سئو وردپرس SimilarWeb

به کمک این ابزار می‌توانید شروع به بررسی آمار سایت برای هر دامن را انجام دهید. این ابزار به راحتی می‌توانند ترافیک سایت، لوکیشن سایت و هرگونه اطلاعات آماری سایت‌ها را بررسی کند؛ با این ابزار می‌توانید زیر و بم کار رقبای خود را نیز بررسی کنید.

۲۷. ابزار سئو وردپرس SERP Robot

به کمک این ربات می توانید واقعیت رتبه بندی سایت خود را برای پنج کلمه کلیدی متفاوت را بررسی کنید چگونه؟ فقط کافیست پنج کلمه کلیدی که در سایت خود برای آنها محتوا نویسی کرده اید را وارد این ربات کنید خود را با رقبا بررسی کنید.

۲۸. ابزار سئو وردپرس XML Sitemaps

مپ یا نقشه سایت همیشه برای هر سایتی اهمیت دارد؛ شما به کمک این ابزار می توانید به راحتی یک نقشه ایجاد کنید و آن را در سرچ کنسول گوگل آپلود نمایید.

۲۹. ابزار سئو وردپرس Robots.txt Generator

به کمک این ابزار می‌توانید شروع به ساخت فایل robots.txt برا وبسایت خود کنید. همانطور که می‌دانید این فایل به ربات‌های موتورهای جستجو اجازه یک‌سری دستورالعمل‌ها که وارد این فایل کرده‌اید می‌دهد. با این ابزار به راحتی فایل robots.txt ایده‌آل خواهید ساخت. خصوصاً اگر مبتدی هستید این ابزار مناسب شما خواهد بود.

۳۰. ابزار سئو وردپرس Copyscape

با این ابزار می‌توانید شروع به بررسی محتواهای تکراری و یا کپی شده سایت خود کنید. بسیار اهمیت دارد که محتوای شما تکراری و یا کپی شده نباشد با این ابزار می‌توانید شروع به آنالیز محتواهای سایت‌تان کنید. این ابزار برای سئو سایت شما بسیار کاربردی است.

۳۱. ابزار سئو وردپرس Screaming Frog SEO

عیب یابی و آنالیز سایت خود را به‌طور تخصصی به قورباغه باهوش بسپارید. اگر سایتی دارید که و یا حتی میلیون ها بازدید دارد به کمک این ابزار کاملاً رایگان است شروع عیب‌یابی و آنالیز سایت خود کنید.

۳۲. ابزار سئو وردپرس Exploding Topics

به کمک این ابزار می‌توانید بهترین و معروف ترین کلمات کلیدی که در حال رقابتی شدن هستند را بیابید. این ابزار رایگان است و شما به راحتی می‌توانید ترند شده را به کمک آن بررسی و دسته‌بندی کنید.

۳۳. ابزار سئو وردپرس The Hreflang Tags Generator

به کمک این ابزار می‌توانید شروع به ساخت تگ‌های Hreflang برای سایت‌های بین المللی و‌چندزبانه کنید. این ابزار مشکلات بهم ریختگی تگ Hreflang سایت شما را به راحتی رفع خواهد کرد.

۳۴. ابزار سئو وردپرس Keyword Surfer

با این ابزار می‌توانید حجم جستجو و اطلاعات مربوط به CPC و Serp را بررسی کنید. این ابزار به‌صورت افزونه کاملاً رایگان روی گوگل کروم نصب می‌شود و میزان حجم جستجو را نمایش می‌دهد. با این افزونه حتی به راحتی می‌توانید شروع به یافتن کلمات کلیدی مربوط به درخواست‌تان را پیدا کنید.

۳۵. ابزار سئو وردپرس Website Authority Checker

با این ابزار میتوانید رتبه بندی دامنه سایت خود را بررسی کنید. همانطور که می‌دانید هرچقدر به دامنه سایت شما بالاتر باشد؛ در نهایت شما وب سایت معتبری برای موتورهای جستجو شناخته خواهید شد.

۳۶. ابزار سئو وردپرس Seobility

به کمک این ابزار می توانید شروع به تحلیل و بررسی عمقی سئو سایت خود نمایید. از جمله مواردی که می‌توانید به کمک این ابزار آن‌ها را بررسی کنید عبارت‌اند از: بررسی میزان کندی صفحات سایت، بررسی صفحات بلوکه شده، بررسی مشکلات نقشه سایت، بررسی سئو تکنیکال و…

تمامی این قابلیت‌ها را به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار خواهید داشت. 

۳۷. ابزار سئو وردپرس Ubersuggest

این ابزار به شما اطلاعات مفیدی در زمینه کلمات کلیدی رقابتی ارائه می‌دهد. استفاده از این ابزار قدرتمند و خارق العاده کاملاً رایگان است و شما با استفاده از آن می‌توانید سئو سایت خود را به‌طرز باور نکردنی افزایش دهید. 

۳۸. ابزار سئو وردپرس browseo

با این ابزار می‌توانید هر وب سایتی را از زاویه دید موتورهای جستجو ببینید. همیشه موتورهای جستجو سایت‌ها را به‌طرز دیگری می‌بینند و ممکن است شما از این نوع دید بسیار شگفت زده شوید. این ابزار را استفاده کنید و عملکرد خود را به‌صورت حرفه‌ای بررسی کنید.

۳۹. ابزار سئو وردپرس Panguin Tool

با این ابزار می‌توانید میزان کاهش رتبه سایت را به هنگام آپدیت الگوریتم‌های گوگل بررسی کنید.

۴۰. ابزار سئو وردپرس Alexa Traffic Rank

با این ابزار شگفت‌انگیز می‌توانید موقعیت سایت خود را با رقبا تجزیه و تحلیل کنید. از نظر من این ابزار بسیار مفید است.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها را برای اینکه بتوانید سایت خود را سئو و بهینه سازی کنید را معرفی کنیم. اگر می‌خواهید در زمینه سئو به‌صورت پیشرفته پیش روید بهتر است از چندین ابزار متنوع و حرفه‌ای برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید و کاربران بیشتری را جذب سایت خود کنید. اگر این مطلب «مجله گوگ» برای شما مفید واقع شد آن‌را به دوستان و علاقه‌مندان حوزه سئو و بهینه سازی ارسال کنید و در قسمت «دیدگاه» از تجربیات خود بنویسید.

منبع
ahrefsblog.hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا